Side 1 af 1

Artikel i EB om "Arvinger-cab'en"..

: 5. jan 2015, 16:36
af dragedems
http://ekstrabladet.dk/flash/filmogtv/t ... lg/5383966

'Arvingerne'-Saab til salg

Danmarks for tiden vel nok bedst kendte Saab er sat til salg

Billede

: 5. jan 2015, 17:09
af kesr
Ha ha og i diskussionstråden efter artiklen synes de allesammen at den er grim. Det diskussionsforum er bare så ufrivilligt underholdende takket være de typer der diskuterer derinde.

Glemmer man en gang imellem at Danmark er et temmelig bredspektret samfund hvad angår diverse "kompetencer" så skal man lige kigge lidt i trådene på EB.

: 5. jan 2015, 17:26
af dragedems
Rigtigt ! Det er sgu ikke studiegælden der tynger dem der kommenterer på Nationen.. :roll:
Havde jeg dog bare penge til at købe den tilbage !!! Det giver en klump i maven at se den på TV :cry:

: 5. jan 2015, 17:34
af AndersF
Det er jo rigtigt, at man må udtrykke sin mening, men nationen er - ligegyldigt hvilken artikel - Danmarks største samling af internetkrigere, idioter og langtidsledige, man skal lede længe efter et så tilsumpet sted at læse folks holdninger. Jeg tror lige jeg begyndte at bløde ud af øjnene

: 5. jan 2015, 17:38
af Casper_Ankersen
Kan godt lige ham der Hagar fra nationen

Hagar .. for en time siden

Erik S

Jeg havde min første Saab 900Turbo i 1977, og har siden haft skiftende modeller. Så jo, jeg ved godt lidt om Saab.
Ja det er meget godt Hagar. Det må have været en meget tidlig model i og med saab 900 ikke kom på markedet før høsten 1978 som M79 :roll:

: 5. jan 2015, 17:40
af AndersF
Sad lige og tænkte på den samme kommentar haha :D

: 5. jan 2015, 18:07
af gine
Ja der er mange kloge mennesker

: 5. jan 2015, 18:45
af Creed
Jeg er Hager på nationen... :lol: Og født i '84 men hvad pokker!

: 5. jan 2015, 19:01
af marcel
Men det må da give noget ekstra trafik på vores beskedne forum?
Og måske nogle SAAB-kørere blandt læserne (det er vel ikke lige umulige allesammen - eller er faldet over et eksemplar i frokoststuen..) bliver opmærksomme på vores eksistens.
Mangler der ikke lidt prisoplysninger på salgsannoncen? Synes da jeg har set den engang...
(Har desværre ikke plads i min garage for trillebøre, hønsefoder, græsslåmaskine og nogle enkelte kasser SAAB-stumper. Bilerne må stå udenfor.)

: 5. jan 2015, 23:05
af tknage
Creed skrev:Jeg er Hager på nationen... :lol: Og født i '84 men hvad pokker!
At 900T og dig selv ikke eksisterede i 77 er jo bare en detalje. :lol:

Med det niveau er det ikke sikkert at nogen på 'nationen' nogensinde opdager det.

Men det er dejligt, at der er et par positive historier om Saab i EB. For lidt siden var Solgaard jo også i pressen. :P

: 7. jan 2015, 13:05
af Bilvaskeren
dragedems skrev:Rigtigt ! Det er sgu ikke studiegælden der tynger dem der kommenterer på Nationen.. :roll:
Havde jeg dog bare penge til at købe den tilbage !!! Det giver en klump i maven at se den på TV :cry:
Der er mange 'knap så smarte', men de skaber ALTID bragende god underholdning...
:lol: :lol: