Side 1 af 1

Centrallås til Saab 9-3

: 2. maj 2015, 10:35
af aomo
Hej jeg har en Saab 9-3 fra 1999 som har centrallås men ikke fjernbetjening, jeg har en Kina model af en fjernbetjening men boks lignede i garagen som jeg tænker jeg vil smide på

Mit problem er at jeg har lidt svært ved at finde farverne på de ledninger der låser op og i

Håber der en der kan hjælpe mig

Centrallås til Saab 9-3

: 2. maj 2015, 10:57
af ClausSAAB
Hej Aomo

Din SAAB har også start spærre, så jeg tror ikke, du bare kan skifte system som det passer dig desværre . Nu er din med T5 system så måske er det ikke umuligt. Jeg tror lige, du skal vente lidt på nogle svar her inden du klipper for meget i dit ledningsnet :-)

Venlig hilsen

Claus

Centrallås til Saab 9-3

: 2. maj 2015, 12:30
af aomo
Jeg vil som udgangspunkt heller ikke skiftet system jeg ville bare sætte fjernbetjeningens boksen på dør låsen ledninger

Centrallås til Saab 9-3

: 2. maj 2015, 13:22
af T.Brun
Hvis du ikke har fjernbetjening i dag, er der sandsynligvis ikke nogen motor i førerdøren.
Du skal derfor bare have en motor til at lave samme bevægelse som du normalt laver med nøglen, så du kan få aktiveret kontaktsættene.
Du burde kunne klare det, med en af de motorer, der normalt følger med et centrallåsesæt.

Centrallås til Saab 9-3

: 2. maj 2015, 13:52
af aomo
Der er jo centrallås i, så er det ikke bare at finde rigtige ledning ved evt låse knappen i midterkonsulen