Side 1 af 1

Godt nytår og godt raketvejr

: 31. dec 2006, 21:12
af saabbat
Vejret er fint til raketter her på djursland. Gad vide hvor stormen og regnvejret er blevet af. Nå, skål allesammen.

Bjarne

: 1. jan 2007, 01:02
af fugmann
Godt nytår til alle.....

: 1. jan 2007, 01:08
af asserm
ja man må sige det var flot vejr til raketter mm

godt nytår og tak for det gamle

: 1. jan 2007, 11:39
af marcel
Ja - godt nytår! Rart at høre I alligevel havde godt vejr i Jylland. Vi stod ellers og tænke på hvor synd det var for jer, mens vi - sammen med vores venner - nød en voldsom regn af raketter ud over Damhussøen (i København.)

: 1. jan 2007, 12:23
af Nikolaj
så har det nok sammlet sig over Ry for vi fik tæmlig maget vand så ;-(

: 1. jan 2007, 15:19
af Speedy
Fra kl. 1-3/4 stykker i nat var der godt nok vand i Kbh, derefter tørvejr, perfekt til gåturen hjem :D

: 2. jan 2007, 07:09
af peterkj
Det dårlige vejr i Jylland må have lagt sig over Støvrig syd for Aalborg.
Vi havde nok omkring 3 kg fyrværkeri vi skulle have skudt af, men det eneste vi fik fyret af kl. 00.00 var et lille romerlys.
Det stormede og regnede så det var umuligt at tænde noget som helst.
Mine drenge var godt sure da jeg opgav at tænde vores 80-skuds batteri og dømte den som fuser.

: 2. jan 2007, 17:05
af Edwins
Ved midnat i hovedstaden, ihvertfald på Lorteøen, var det tørt og næsten vindstille, og der var høj cigarføring. :wink:

Billede

: 2. jan 2007, 17:20
af Speedy
Ja, så er der da virkelig dømt blød hat og 'gar :lol:. Og billedet virker svagt genkendeligt efter mødet på Gavnø i sommers med rindede mundvand og paparazzi fingre på kameraet ;)

: 3. jan 2007, 18:39
af Gundestrup
Godt nytår,

Vi fik sgu' også en del vand på Fyn, men hva' f..... så tager man bare en vandtæt termokedeldragt på. :D