Side 1 af 1
krydsfinerbilen :P
: 17. jan 2007, 22:22
af BAAS
http://ekstrabladet.dk/112/article261946.ece
se video oss' !!
mondeo'en er totalskadet?? og Audi'en har ikke en ridse.... det kan være fordi Ford er begyndt på at bruge krydsfiner istedet for metal i deres biler???
: 17. jan 2007, 22:28
af Speedy
Eller mørdej, gaffa og madpakke-elastikker

: 17. jan 2007, 23:06
af Busken
mondeo'en er totalskadet?? og Audi'en har ikke en ridse.... det kan være fordi Ford er begyndt på at bruge krydsfiner istedet for metal i deres biler
men de to mænd i audien kom slemt til til skade hvorimod at ingen betjente kom til skade
: 17. jan 2007, 23:20
af BAAS
med vilje kørte ind i en patruljevogn og samtidig forsøgte at ramme en betjent, der netop var steget ud af politibilen.
Busken skrev:
mondeo'en er totalskadet?? og Audi'en har ikke en ridse.... det kan være fordi Ford er begyndt på at bruge krydsfiner istedet for metal i deres biler
men de to mænd i audien kom slemt til til skade hvorimod at ingen betjente kom til skade
: 18. jan 2007, 07:27
af mindblower
: 18. jan 2007, 10:33
af Edwins
Billedet er ægte nok. En Ford er jo lavet af popnagler, papstykker, clips og galopskruer...
Found On the Road Dead..
: 18. jan 2007, 12:24
af Søren-Bukdal-Pedersen
Fejl Og Reparationer Daglig

: 18. jan 2007, 12:26
af Speedy
Golf = Gammelt Og Langsomt Fartøj

: 18. jan 2007, 15:53
af Casper_Ankersen
Fiat = Farlig I Al Trafik
: 18. jan 2007, 16:35
af Edwins
SAAB:
Skrota
Allihop
Annars
Byt..

: 18. jan 2007, 20:14
af Copper
Silkegade er spærret for enden, så de kunne ikke komme videre - De satte Audien i bakgear og kørte ind i fronten på Mondeo'en, der holdt lidt på skrå ved indgangen til Silkegade.
Og Mondeo'en er faktisk ganske fin at køre i - Den kan holde til at få lidt tæv!
Christian
: 18. jan 2007, 20:34
af Edwins
Den Mondeo stationcar som vi havde som servicebil i Maersk Air i gamle dage holdt ikke til ret meget. Den holdt bedst til at holde på værksted..
Næhh, i gamle dage i midtfirserne, kørte det svenske Luftfartsverket med drengeblå 95'ere som servicebiler i alle større svenske lufthavne. Det var noget som holdt.
Da de så blev skrottet, nok pga. rust, kunne man jo altid lave en fræk trailer ud af et eksemplar:

: 18. jan 2007, 20:40
af Vels
Speedy skrev:Golf = Gammelt Og Langsomt Fartøj

Det kan jeg skrive under på! AMEN
Mine 64 vilde diesel heste passer perfekt på beskrivelsen haha
: 18. jan 2007, 21:09
af Speedy

Du nævnte vist engang at du havde sådan en øse at tøffe i når Gammelnok ikke skulle have våde fødder
På Roskilde havn sidste sommer gjorde et andet svensk trailerlignende vogntog os følge et par aftener...

: 19. jan 2007, 13:26
af PeterM
Nok er der meget bras i en Ford -gaffa, papstykker, clips osv. MEN jeg har til gengæld ladet mig fortælle at hovedparten af de bærende dele er lavet af trylledej... Og det er jo -som mange af os sikkert husker fra børnehaven - et ganske hårdt materiale.
(Der ganske vist ligesom resten af Ford'en ikke bryder sig om vand)
