På denne årets sidste dag, vil jeg på bestyrelsens vegne gerne ønske alle et rigtigt godt
nytår.
2007 blev året hvor vi nåede næsten 100. nye medlemmer. I skrivende stund er der registreret 360 navne på vores medlemsliste, vores nye hjemmeside så dagens lys med en kæmpe interesse til følge. Klubben 99'er er nyrenoveret, en helt ny tøjkollektion er på plads. Medlemsbladet 9'eren er for første gang trykt i et oplag på 500. eksemplarer.
2008 byder også på nye tiltag. Blandt meget andet arbejder vi i øjeblikket, på en væsentlig udvidelse af sideantallet i 9'eren, til første udgave 2008.
Lørdag den 3. maj 2008 inviterer vi igen til kørerteknisk kursus på Ring Djursland, denne gang med et helt specielt forløb, som vi har valg at kalde for avanceret køreteknik.
Mere om ovennævnte snarest, i aktivitetskalenderen her på siden.
De bedste hilsner
Ole Bendtsen
Formand
Saab Klub Danmark
Året 2007/2008
Redaktør: Bestyrelsen
- Vels
- SAAB-MANIAC
Indlæg
Året 2007/2008
Det lyder meget spændende og jeg glæder mig allerede til 2008. Jeg sidder pt. Og skriver via mobiltelefonen, så jeg vil runde af med at sige tak til alle for året der gik i 2007.

